Posted on
Implanty zębów - stomatolog Szczecin
Implanty zębów – stomatolog Szczecin

Szczecin implanty zębów: uśmiech to nie tylko wizytówka każdej osoby, ale także potężna broń, którą można wykorzystać do pokonania innych. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy w wyniku niewłaściwego leczenia, wad wrodzonych, urazów, ludzie tracą integralność uzębienia. Utrata choćby jednego zęba może prowadzić w trudności żucia pokarmu, upośledzenia dykcji, zwiotczenia żuchwy i przemieszczenia sąsiednich zębów. Dlatego dentyści nie zalecają odkładania wizyty w gabinecie stomatologicznym w celu przywrócenia estetyki i funkcjonalności uzębienia. Implanty zębów w Szczecinie które wszczepiane są pacjentom przywracają piękno uśmiechu i radość z jedzenia ulubionych potraw.

Jak to wszystko się dzieje: etapy implantacji zębów w Szczecinie

Czasy, kiedy po utracie zęba można było zapomnieć o przywracaniu jego funkcjonalności, dawno odeszły w przeszłość. Stomatologia wyposażona jest w najlepszy sprzęt i materiały, dzięki czemu proces implantacji zębów w Szczecinie przebiega szybko, bezboleśnie i w komfortowych warunkach. Zaletą implantów jest to, że nie różnią się kolorem i kształtem od zębów naturalnych, przeżywalność to 95-98%, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a do montażu nie jest konieczne szlifowanie sąsiednich zębów.

Sekwencja implantacji zębów w Szczecinie:

  • Diagnozowanie stanu pacjenta.
  • Przygotowanie do wszczepienia implantu.
  • Zabieg chirurgiczny.
  • Zamocowanie łącznika i korony.
Szczecin implanty zębów
Szczecin implanty zębów

Podczas pierwszej wizyty dentysta implantolog Paweł Dobosz przeprowadza pełne badanie jamy ustnej: stan błony śluzowej, zamknięcie szczęk, obecność i stan protez. W razie potrzeby wymienia stare wypełnienia, leczy próchnicę i porządkuje stan dziąseł. Przed wykonaniem wszczepienia implantów zębów w Szczecinie dentysta wykonuje prześwietlenie 3D szczęk w celu wykluczenia obecności torbieli, ziarniniaków, określenia objętości kości i sposobu zabiegu. Sposób leczenia będzie się różnił w zależności od ilości tkanki kostnej. Warunki i etapy implantacji zębów w Szczecinie ustalane są indywidualnie dla każdego przypadku.

Etapy instalacji implantów zębowych metodą klasyczną:

Na pierwszej wizycie implant wszczepiany jest w tkankę kostną. Zabieg odbywa jest w znieczuleniu, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Dentysta wykonuje nacięcie w dziąśle, a następnie wierci mały otwór w kości, aby wszczepić korzeń tytanowy. W przygotowanym otworze umieszcza się implant, a na wystającą część metalowego pręta zakłada się zatyczkę (w razie potrzeby zszywa się dziąsło). Całkowite wszczepienie sztucznego korzenia zajmuje od trzech do sześciu miesięcy. Możliwy jest obrzęk i lekka bolesność operowanego miejsca. Aby zmniejszyć ból, dentysta przepisuje leki przeciwbólowe.

Implanty zębowe Szczecin
Implanty zębowe Szczecin

Na kolejnej wizycie przeprowadzany jest drugi z etapów implantacji zębów – wkręcany jest łącznik (element przejściowy do mocowania korony do implantu) i wykonywany jest wycisk, który posłuży jako podstawa do wykonania korony zęba. Zabieg trwa około 10-20 minut i na ogół nie jest wymagane znieczulenie.

Na ostatniej wizycie zakładana jest korona. Proteza wykonywana jest z uwzględnieniem zaleceń dentysty i życzeń klienta. Zainstalowany implant zębów  u dr Pawła Dobosza nie różni się funkcją, kształtem i kolorem od zębów naturalnych. Już po kilku minutach pacjent może zobaczyć w lustrze piękny uśmiech.

Implanty zębowe w Szczecinie: czas gojenia, cechy pielęgnacji

Gojenie po implantacji, podobnie jak po każdej innej interwencji chirurgicznej, zajmuje trochę czasu. Okres rehabilitacji uzależniony jest od różnych czynników: wieku, cech organizmu, profesjonalizmu lekarza, obecności chorób przewlekłych, przestrzegania zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej.

Zabieg nie należy do skomplikowanych, a sam proces, dzięki wysokiej jakości środkom przeciwbólowym i nowoczesnym technikom, jest szybki i bezbolesny. Może minąć od trzech do sześciu miesięcy, zanim implant całkowicie zrośnie się z kością, wszystko jest indywidualne. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że tempo regeneracji tkanek dla każdej osoby jest inne.

Gojenie po implantacji zębów implanty-zebow-szczecin.eu jest uzależnione od przestrzegania przez pacjenta wszystkich zaleceń dentysty. Aby zapobiec rozwojowi stanu zapalnego i powikłań, konieczne jest uważne monitorowanie rany. Wynika to z faktu, że operowany obszar jest wrażliwy na bakterie przez 2-4 tygodnie.

W pierwszych dwóch tygodniach po implantacji zębów w Szczecinie konieczne jest:

  • Rzuć palenie, napoje alkoholowe, pokarmy stałe. Jedz rozdrobnione i półpłynne jedzenie.
  • Zminimalizuj aktywność fizyczną.
  • Unikaj gorących i zimnych potraw, napojów.
  • Nie żuj po stronie, w której umieszczony jest implant.
  • Nie dotykaj operowanego obszaru rękami, językiem i różnymi przedmiotami.

Higiena jamy ustnej powinna być szczególnie dokładnie przestrzegana, wtedy rana zagoi się szybko i przy minimalnym dyskomforcie. Należy omijać obszar implantu szczoteczką do zębów, można go delikatnie przemyć wacikiem zamoczonym w soli fizjologicznej.

Kiedy usuwa się szwy po implantach zębów w Szczecinie?

Dzień usunięcia szwów dentysta ustala indywidualnie dla każdego przypadku. Z reguły dzieje się to 10-14 dni po implantacji zęba https://implanty-zebow.szczecin.pl/. Dentysta ostrożnie przecina nici, następnie kleszczami usuwa ich resztki z tkanek miękkich. Pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Jeśli zastosowano specjalne nici wchłanialne, usuwanie szwów nie jest wymagan

Polecamy :

https://www.potsite.pl/implanty-zebow-w-szczecinie/

Szczecin implanty zębów

https://www.zdii.pl/implanty-w-szczecinie/