Posted on

Serwis klimatyzacji Warszawa: systemy klimatyzacji są odpowiedzialne za chłodzenie, ogrzewanie i filtrowanie powietrza znajdującego się we wnętrzu mieszkania. Do ich prawidłowego działania niezbędna jest jednak regularna konserwacja. Użytkownicy nie wiedzą jednak, ile razy w ciągu roku wykonywać tego typu czynności. Jak często powinniśmy serwisować klimatyzację w domu? Jakie czynności są wykonywane w ramach serwisowania klimatyzacji? Dlaczego serwis klimatyzacji ma tak duże znaczenie? Co jest lepszym rozwiązaniem- samodzielne serwisowanie czy z firmą? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jak często powinniśmy serwisować klimatyzację w domu?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat klimatyzacji znajdującej się w domu, w pierwszej kolejności zajmiemy się tym, jak często powinien odbywać się serwis klimatyzacji Warszawa. Otóż specjaliści w zakresie tej dziedziny twierdzą, że konieczna jest przynajmniej dwukrotna konserwacja w ciągu roku. Jest to jednak bardzo ogólne stwierdzenie, które uzależnione jest od kilku czynników. Przykładowo w sytuacji, gdy klimatyzator pracuje w specyficznych warunkach, a także przy większych zanieczyszczeniach, wówczas należy wykonywać tego typu czynności nieco częściej. Warto w tym miejscu podkreślić, że serwis klimatyzacji Warszawa powinien odbywać się w okresie wiosennym i jesiennym, najlepiej na przełomie marca i kwietnia, a także września i października. W ten sposób skutecznie maksymalizujemy skuteczność działania urządzenia i przyczyniamy się do jego prawidłowego funkcjonowania. 

Jakie czynności są wykonywane w ramach serwisowania klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji Warszawa
Serwis klimatyzacji Warszawa

Skoro wiemy już, jak często powinien odbywać się serwis klimatyzacji Warszawa, warto uzyskać nieco więcej informacji na temat czynności, które są wykonywane w ramach tej usługi. Przede wszystkim specjaliści zajmują się filtrami, parownikiem, połączeniami układów, izolacjami, skraplaczami, sterownikami i izolacjami. Pracownik odpowiedzialny jest za usuwanie zanieczyszczeń z zewnętrznych części klimatyzatorów i filtrów. Taca skroplin oczyszczana jest najczęściej za pośrednictwem gorącej wody i specjalistycznych bakteriobójczych środków. Widoczne zabrudzenia, które to znajdują się przy wlocie i wylocie powietrza, możemy usunąć za pośrednictwem miękkiej, suchej ściereczki. Doświadczeni serwisanci nie stosują rozpuszczalników i innych substancji o intensywnym działaniu. Jest to szczególnie istotne, bowiem mamy wówczas pewność, że nie dostaną się one do naszych dróg oddechowych. Filtr znajdujący się w klimatyzatorze narażony jest na różnorodne zabrudzenia. Warto wiedzieć, że to właśnie on pochłania większość zanieczyszczeń. Z tego powodu należy je wymieniać średnio co 3 miesiące, choć częstotliwość tak naprawdę zależna od ilości kurzu i pyłków.

Dlaczego serwis klimatyzacji ma tak duże znaczenie?

Klimatyzator to urządzenie, które podczas pracy nieustannie odpowiedzialne jest za wymianę powietrza. Przepływ sprawia, że ewentualne zanieczyszczenia osadzają się na urządzeniu, a w sposób szczególny na filtrach. Jeśli nie będziemy w stanie wyczyścić klimatyzatora, to narażamy sami siebie, współpracowników, jak również naszych bliskich na oddychanie powietrzem, które jest pełne zanieczyszczeń. Wśród nich wyróżnia się różnorodne bakterie, roztocza, drobnoustroje i grzyby. W ten sposób jesteśmy poniekąd współodpowiedzialni za pogarszanie się stanu zdrowia. Warto w tym miejscu podkreślić również, że zanieczyszczony sprzęt niekiedy nie jest w stanie spełnić swojego przeznaczenia. Zabrudzona klimatyzacja nie jest w pełni wydajna, co jest potwierdzone wieloma badaniami. Urządzenie przestaje pracować cicho, pobiera większą ilość energii elektrycznej, wydziela nieprzyjemny dla nas zapach. Serwis klimatyzacji Warszawa sprawia jednak, że pozbywamy się tych wszystkich problemów.

Co jest lepszym rozwiązaniem – samodzielne serwisowanie czy z firmą?

Wiele osób zastanawia się czy serwis klimatyzacji Warszawa przeprowadzić w sposób samodzielny czy z firmą. Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dużo zależy od tego, jakie doświadczenie posiadamy w tym zakresie. Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy takich czynności, a tym bardziej nie widzieliśmy, jak ktoś to robi, wówczas możemy wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Na pozór nie jest to skomplikowane, w praktyce jednak wystarczy niewielki błąd, aby w dużym stopniu zaburzyć prawidłowe działanie całego systemu. Z tego powodu serwis klimatyzacji Warszawa warto zlecić prawdziwym specjalistom, którzy będą w stanie szybko i skutecznie wykryć każdą usterkę i sobie z nią poradzić. Tego typu usługi oferowane są przez wiele firm, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na aspekt cenowy, doświadczenie w branży, opinie innych klientów i kontakt z przedstawicielem. Na tej podstawie jesteśmy w stanie podjąć odpowiednią decyzję w tym zakresie.