Posted on

W dobie internetu, gdy za pstryknięciem palców możemy zyskać dostęp do nieograniczonej biblioteki interesujących nas treści, podczas nauki języka wiele możemy osiągnąć samemu. Przychodzi jednak moment, gdy, chcąc wspiąć się na wyższy poziom znajomości języka, szukamy pomocy nauczycieli ze szkoły językowej.

Nauka pod okiem profesjonalisty — kiedy wybrać się do szkoły językowej?

Wiele osób boi się nauki języka obcego — niesłusznie. Każdy z języków składa się bowiem z mniejszej lub większej ilości powtarzalnych schematów, które należy przyswoić, by być w stanie konstruować zrozumiałe zdania http://mak.edu.pl/dorosli-nad-stronka/ul-wielicka-207-krakow/. Dzięki temu, chociaż na początku zakres materiału może wydawać się ogromny, z czasem zaczniemy dostrzegać, że jeden językowy element znajduje zastosowanie w niezliczonej ilości sytuacji. By stało się to jak najszybciej, warto posiadać mentora, który na bieżąco będzie eliminował nasze błędy. Sugestie profesjonalistów mogą być nieocenione w procesie nauki i są w stanie wyraźnie go skrócić. Dzięki doświadczonym lektorom nie tylko pogłębimy swoją wiedzę z zakresu mechaniki języka, ale i szlifujemy wymowę, która nie zawsze jest idealna. Jako Polacy, szczególne problemy miewamy z wymową słów w popularnych językach germańskich, takich jak angielski i niemiecki. W takim przypadku profesjonalna pomoc, którą oferuje nam szkoła językowa, zdecydowanie wyjdzie nam na dobre. 

Regularny kontakt z treścią w języku obcym wspomaga naukę. 

Klasyczna edukacja do lat licealnych skupia się przede wszystkim na podstawach gramatyki danego języka obcego, praktyczne ich wykorzystanie traktując po macoszemu. Niemniej jednak regularne oglądanie filmów czy czytanie książek w języku, którym jesteśmy zainteresowani, powinno być priorytetem, wraz z utrwalaniem nabytej wiedzy poprzez konstruowanie własnych, coraz bardziej złożonych wypowiedzi. Na bardziej zaawansowanych etapach nauki, szczególnie pomocne okażą się np. tak pisane, jak i mówione, internetowe dialogi z obcokrajowcami czy prowadzenie własnego bloga w wybranym języku. Na początku nie muszą być to wpisy publikowane w internecie i równie wartościowe okażą się, gdy regularnie będziemy tworzyć je do przysłowiowej “szuflady”. Najważniejsza jest jednak konsekwencja, dzięki której, nim się obejrzymy, osiągniemy poziom, z którego będziemy zadowoleni na tyle, że sami pragniemy podzielić się naszymi obcojęzycznymi przemyśleniami z innymi. Jednym z najprostszych sposób nauki gramatyki języka jest oglądanie filmów oraz programów telewizyjnych z napisami. W idealnej sytuacji będziemy mieli dostęp do napisów dwujęzycznych, jednak nie zawsze jest to możliwe — wtedy warto wybrać sobie np. kilka ulubionych książek lub artykułów i poszukać ich obcojęzycznych odpowiedników. Treść, która odznacza się najwyższą efektywnością, powinna być nam przynajmniej do pewnego stopnia znajoma. Dzięki temu będziemy w stanie wniknąć w strukturę zdań tak, by po jakimś czasie samodzielne konstruowanie podobnych wypowiedzi stawało się dla nas instynktowne. 

Kto najbardziej potrzebuje szkół językowych?

Odkąd dzięki otwartym granicom i dostępowi do internetu, świat nazywamy “globalną wioską”, znajomość języków obcych staje się coraz bardziej potrzebna. Doskonale wiedzą to osoby lubiące podróżować, jednak dodatkowy język ma także wiele praktyczniejszy zastosowań i może np. wyraźnie podnieść naszą wartość na rynku pracy. W osiągnięciu takiego celu pomoże nam odpowiednia szkoła językowa

Dodatkowy język podnosi naszą atrakcyjność na rynku pracy. 

Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, obserwujemy poprawę funkcjonowania gospodarki ze względu na napływ inwestorów z zagranicy. Nowopowstałe, zagraniczne firmy, potrzebują w swoich szeregach pracowników nie tylko doświadczonych w danej dziedzinie, ale i posługujących się przynajmniej jednym, powszechnym językiem obcym. Szczególnie cenieni na rynku są pracownicy znający jeden z języków relatywnie niszowych, takich jak rosyjski, włoski, hiszpański czy szwedzki. Mając umiejętność swobodnej komunikacji w jednym z nich, wyróżniamy się w procesie rekrutacji i zwiększamy swoje szanse na podjęcie wymarzonej pracy. 

Szkoła językowa dla dzieci i młodzieży — naukę języka warto zacząć jak najwcześniej. 

Skorzystać z usług oferowanych przez szkołę językową może każdy, kto pragnie podnieść poziom znajomości języka, lub poznać zupełnie nowy. Profesjonalne lekcje szczególnie pomocne mogą być jednak w przypadku dzieci i młodzieży. Jak wspominaliśmy wcześniej, wymowa w języku polskim nie pokrywa się ze sposobem, w którym wymawiamy słowa np. w angielskim, będącym absolutną podstawą w nowoczesnym świecie http://mak.edu.pl/cennik/krakow-ul-wielicka-207-oraz-nowa-huta-os-centrum-e-25b/. Problem ten dotyczy nie tylko nas, ale i mieszkańców krajów Europy Wschodniej. Fakt, iż niekiedy trudno nam się odnaleźć w obcej wymowie dodatkowo tworzy psychiczne bariery i zniechęca nas do używania języka publicznie. Zapisując nasze dziecko do szkoły językowej jak najwcześniej, damy mu możliwość regularnego kontaktu z żywym językiem. Profesjonalni lektorzy pomogą mu postawić fundament pod poprawną wymowę, przez co proces nauki będzie szybszy, przyjemniejszy i przede wszystkim bardziej efektywny.