Posted on

Wiemy doskonale, że w obecnych czasach spora część osób się boryka z utrzymaniem płynności finansowej. Wiele osób żyje od wypłaty do wypłaty. Na pewno na tą złą sytuacją ma wpływ pandemia koronawirusa, jak i także nieciekawa sytuacja na rynku pracy. Istnieje sporo sposobów na pozyskanie zastrzyku gotówki. Jednym z nich jest lombard centrum Warszawa. Jak wygląda taka współpraca? Na jakich zasadach można uzyskać gotówkę? Sprawdźmy to wszystko zanim podejmiemy współpracę z danym lombardem.

Czym w ogóle jest lombard?

Musimy wiedzieć, że lombard to nie tylko lombard Warszawa centrum. Tak naprawdę lombard znajdziemy w każdym mieście. Co więcej jest ich cała masa. Lombard jest punktem usługowym i handlowym, w którym klient może sprzedać czy też oddać pod zastaw części majątku. Lombardy z reguły są zainteresowane skupowaniem rzeczy wartościowych. Może to być chociażby skup rowerów Warszawa. Lombardy chętnie udzielają także pożyczek krótkoterminowych pod zastaw towaru. Tak to wygląda w teorii. Jak to wygląda w praktyce? Klient odwiedza lombard elektronika warszawa i oznajmia, że chciałby uzyskać za dany towar określoną kwotę pieniędzy. Lombardy interesują się głównie pozyskiwaniem elektronicznego sprzętu takiego jak: tablety, komputery, smartfony, ale nie tylko. Może to być także biżuteria oraz metale szlachetne. Jest to zatem miejsce, w którym wszystko jest zależne od potrzeb pracownika lombardu, ale również popytu na dane towary na rynku.

Wiemy już, że jedną z opcji jest lombard warszawa elektronika, ale nie jedyną. Możemy zastawiać towar pod pożyczkę, którą klient zamierza uzyskać. Oferowane pożyczki przez lombardy mają z reguły bardzo krótki termin ważności (do trzydziestu dni), a wysokość jest bezpośrednio uzależniona od wartości sprzętu zastawionego czy też biżuterii. Dla przykładu, gdy klient przynosi do lombardy komputer, który został wyceniony na pięć tysięcy złotych, to do wysokości tejże kwoty otrzymuje pożyczkę. Jednak jeśli jej nie spłaci w terminie do trzydziestu dni, to komputer się staje własnością lombardu. Pożyczki w lombardach udzielane są z reguły na bardzo krótki okres, tak aby towar zastawiony się niezbyt postarzał. Daje to samą gwarancję osobie sprzedającej na uzyskanie za niego w bardzo krótkim terminie ceny satysfakcjonującej. Poza tym z czasem bardzo dużą część lombardów modyfikuje sam zakres swojej działalności oraz skupia się bardziej na sprzedaży dóbr zastawionych, lub też na udzielaniu pożyczek krótkoterminowych.

 

W jaki sposób lombard wycenia towar?

Do lombardu rowery Warszawa przynosi się nie tylko rowery, ale także inne bardziej niecodzienne przedmioty. W związku z tym zastanawiamy się jak lombard wycenia towar oraz co dokładnie ma wpływ na wycenę towaru. Oczywiście każdy z lombardów ma swoje kryteria wewnętrzne oceny sprzętu przyniesionego czy też biżuterii, jednak można wyodrębnić kilka elementów wspólnych dla wszystkich typów towarów. Jest to dowód zakupy w postaci faktury czy też paragonu. Może to być także certyfikat, który potwierdza autentyczność szlachetnego metalu (może to być srebro czy też złoto). Pod uwagę bierze się także stan faktyczny przedmiotu (wszelkie defekty jednak mają wpływ na samą wartość).

Brak poświadczeń tego typu może w sposób negatywny wpłynąć na wycenę przedmiotu. Dlaczego? Wynika to z tego, że pracownik lombardu po prostu nie będzie miał żadnej pewności co do ich samej autentyczności. Są to kryteria dosyć powszechnie, według których się wycenia niemal każdy towar, który jest dostępny na rynku. Jednak nie oznacza to, że jest to norma w przypadku każdego z lombardu. Bardzo często się zdarza, że lombard w indywidualny sposób, jak i także w sposób dostosowany do potrzeb danego miejsca dokonuje wyceny konkretnego przedmiotu.

To wszystko sprawia, że lombardy mogą także być bardzo ciekawymi miejscami, które są doskonałe pod względem zakupów. Jeśli jesteśmy osobami, które dysponują wąską wiedzą na tematy związane na przykład z telewizorami, to lombardy mogą być naprawdę świetnym miejscem do znajdowania bardzo ciekawych sprzętów w cenach, które są znacznie poniżej średnich rynkowych. Jeśli dany sprzęt został wyceniony zdecydowanie zbyt nisko przez dany lombard, to może być świetna okazja, aby go odkupić i sprzedaż ponownie z ogromnym zyskiem.

Wybór lombardu

Zanim się zdecydujemy na współpracę z konkretnym lombardem, to powinniśmy go dokładnie sprawdzić, ale także lombardy konkurencyjne. Decydując się na pierwszy lepszy lombard musimy wiedzieć, że możemy być stratni naprawdę sporo. Nie lubimy ani przepłacać, ani też być w sytuacji, w której zaoferowano nam zbyt niską cenę za dany przedmiot. W związku z tym poszperajmy w sieci i wybierzmy lombard, który może się nie tylko pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami, ale także sporą popularnością. Na pewno znajdziemy lombard, z którego ze współpracy będziemy bardzo zadowoleni. Oczywiście za następnym razem udamy się do tego samego lombardu. Skoro mamy sprawdzone miejsce, to nie chcemy z niego zrezygnować.