Posted on

Polscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników ze Wschodu. Od momentu, w którym władze naszego kraju ułatwiły im procedurę związaną z podjęciem zatrudnienia, Ukraińcy stanowią największą grupę imigrantów zarobkowych w Polsce. W setkach tysięcy osób, które osiedliły się na terenie naszego kraju kryje się ogromny potencjał, który został zauważony w wielu sektorach przemysłu. Praca dla Ukraińców jest obecnie oferowana przez większość agencji zajmujących się zatrudnieniem.

Agencje zatrudnienia rekrutujące pracowników z Ukrainy

W ostatnich latach na polskim rynku wzrosła liczba agencji rekrutujących pracowników z Ukrainy. Jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich przedsiębiorców, którzy aby się rozwijać potrzebują ciągłego napływu pracowników. Agencje zatrudnienia zajmują się nie tylko rekrutacją pracowników, ale świadczą szereg dodatkowych usług, które mają na celu stworzenie dobrej relacji z klientem, jakim jest firma.

Agencje pracy tymczasowej https://apsprofit.pl/kontakt/ zatrudnienia pomagają w utrzymaniu liczby etatów na wymaganym poziomie. Z tego względu chętnie nawiązują współpracę z osobami poszukującymi zatrudnienia tymczasowego. Według badań jest to znaczący odsetek wszystkich osób, które podejmują się pracy w naszym kraju.

Dużą zaletą korzystania z agencji jest fakt, iż to one ponoszą koszty związane z procesem rekrutacji, a także selekcji kandydatów. Oznacza to, iż z przyszłego pracodawcy zostają zdjęte koszty administracyjne, a także konieczność zbudowania nowego pionu odpowiedzialnego za poszukiwanie nowych pracowników.

Wiodące agencje zatrudnienia w Polsce zapewniają pełną obsługę procesu rekrutacji i selekcji pracowników. Jest to możliwe dzięki działającym na terenie Ukrainy oddziałom. Możliwość rekrutacji na terenie Ukrainy dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród osób, które szukają zatrudnienia poza granicami ojczystego kraju. Agencje pracy zajmują się również legalizacją pobytu na podstawie przedkładanego do Urzędu Pracy oświadczenia o zatrudnieniu.

Co należy zapewnić pracownikowi, który przybywa do Polski z Ukrainy?

Należy pamiętać, iż osoby, które po raz pierwszy decydują się na wyjazd do pracy za granicę odczuwają ogromny wewnętrzny dyskomfort, a nierzadko również strach wywołany koniecznością szybkiego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Nierzadko nieznający języka są w pełni uzależnieni od agencji pośredniczącej w zatrudnieniu. Z tego względu niezwykle ważne jest zapewnienie im komfortu psychicznego, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po przyjeździe do innego kraju. Dobre agencje zatrudnienia posiadają pracowników, których zadaniem jest monitorowanie losów zatrudnionych osób. Dzięki temu rodziny przyjeżdżających do Polski Ukraińców mogą być spokojne o ich los.

 

Kadra odpowiedzialna za rekrutowanie pracowników w agencjach zatrudnienia

Praca dla Ukraińców czeka na wielu poziomach. Osoby, które w sposób biegły znają język polski mogą zostać zatrudnione przez samą agencję. Ich zadaniem zazwyczaj jest budowanie relacji ze stroną Ukraińską. Specjaliści zatrudnieni w agencji odpowiedzialni są nie tylko za rekrutację, ale zapewnienie wsparcia w znalezieniu mieszkania, a także dla osób, które dopiero uczą się języka polskiego, pomoc w urzędach, a także u lekarza.

Praca dla Ukraińców https://apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/ czeka również w sektorze produkcji. Stawki w niej nie należą do najwyższych, za to może w niej znaleźć zatrudnienie każdy, kto szuka pracy. Praca dla Ukraińców rozpoczyna się od zbieractwa, zwanego inaczej pozyskiwaniem produktu, poprzez transport, pakowanie, mrożenie, krojenie, aż pakowania w firmowe kartoniki i wysyłania na terytorium całego kraju.

Najbardziej dochodową branżą oferującą pracę dla Ukraińców jest sektor budowlany. Konsekwencją dynamicznie rozwijającej się gospodarki, a także wzbogacaniu naszych rodaków jest ciągłe zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Osoby posiadające tak zwany fach w ręku mogą liczyć na wynagrodzenie rozpoczynające się od kilku tysięcy, aż po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy za miesiąc. Deficyt fachowców sprawia, iż każdy, kto posiada specjalizację w naszym kraju może osiągnąć niezależność finansową, a także szybko wspomóc mieszkającą na Ukrainie rodzinę. 

Przeprowadzone w ostatnich miesiącach badania wykazały, iż pracownicy z Ukrainy cieszą się dużym zaufaniem wśród pracodawców. Wynika to z ich kultury do pracy. Są rzetelni, pracowici i dokładają wszelkich starań, aby wykonywane przez nich zadania nie wymagały korekty. Praca dla Ukraińców nie pojawia się sporadycznie. Nie zależy od pory roku, ani od chwilowego wzrostu zamówień. Liczba Ukraińców, która ze względu na trudną sytuację w kraju przeniosła się do Polski sprawiła, iż władze obmyślając kierunek swojej polityki muszą wliczać w to interes Ukraińców. Młodzi, zdolni Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do naszego kraju decydują się na inwestycję swoich pieniędzy właśnie w Polsce. To tutaj zarówno kształcą się, jak i kupują nowe mieszkania. Polska powoli przestaje być dla nich przystankiem w drodze na Zachód, lecz staje się drugim domem, w którym pragną założyć własne rodziny.