Posted on

Agencje ochrony stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób chce skorzystać z profesjonalnej ochrony, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo. Szukając najlepszej firmy ochroniarskiej lub chcąc założyć działalność specjalizującą się w tym zakresie, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi działania takich miejsc i usług jakie one oferują, a także wysokości zarobków pracowników agencji. 

 

Czym zajmuje się agencja ochrony?

Aby określić jak wysokie są zarobki pracowników agencji ochrony, w pierwszej kolejności należy określić jaki jest zakres usług, które mogą świadczyć takie firmy. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Ochrona osobista

Jednym z głównych zadań agencji ochrony jest zapewnienie bezpieczeństwa poszczególnym osobom. Wykwalifikowani pracownicy ochrony, podejmują wszelkie działania polegające na ochronie życia, zdrowia i nietykalności klientów. Agent ochrony ma za zadanie np. zabezpieczyć osobę, którą ochrania przed potencjalnym zagrożeniem, które na nią czyha, lub nie dopuścić do niej osób niepożądanych. Zakres działań jest ustalany indywidualnie w danej sytuacji na podstawie potrzeb i wymagań konkretnego zleceniodawcy. 

Ochrona mienia 

Agencje ochrony mogą także świadczyć usługi związane z ochroną konkretnego mienia. Może on podejmować działania mające na celu zabezpieczenie rzeczy, różnych nieruchomości, terenu czy innych własności, które należą do klienta. Ochroniarz może podejmować różne działania, aby chronić mienie przed kradzieżą, a także innymi czynnikami, które mogą doprowadzić do powstania szkód. Do czynności podejmowany przez niego może należeć m.in. kontrolowanie ruchu na terenie prywatnym, rejestrowanie wszelkich wejść oraz wyjść, a także obsługa i kontrola systemu alarmowego. 

Ochrona fizyczna oraz techniczna 

Do usług świadczonych przez agencje ochrony można także zaliczyć wszelkie działania, które mają na celu doraźną ochronę fizyczną, a także techniczną. Pracownicy mają za zadanie zadbanie o wszelkie zabezpieczenia techniczne, które mają na celu ochronę klienta oraz jego mienia, a także ich naprawę oraz konserwację.

Zakres działań agencji ochrony

Jak wspomniano wcześniej agencje ochrony mają bardzo szeroki zakres usług. Jednak bez względu na to, jaki jest cel, mogą one podejmować różne działania, których ceny znacznie się od siebie różnią.
Pracownicy ochrony mogą np. zostać wysłani na miejsce zdarzenia, kiedy np. doszło do włamania czy innego zajścia w miejscu, które podlega ochronie. Warto zaznaczyć, że do takich działań delegowani są młodzi pracownicy, którzy posiadają większą sprawność fizyczną i mogą podjąć stosowną interwencję.
Agencje ochrony mogą także obejmować określone obiekty monitoringiem. Mają one całodobowy wgląd do tego jak wygląda sytuacja w danym miejscu, dzięki temu w razie potrzeby zawiadamiają właściciela oraz patrol policji o zdarzeniu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się także w przypadku innych zdarzeń losowych jak np. pożar, czy inny wypadek.
Kolejną możliwością jest fizyczna ochrona osób lub mienia. Polega ona na całodobowym monitorowaniu sytuacji nie przez kamery, ale przez pracownika. Dzięki temu, że jest on nieustannie na miejscu i w razie problemu może podjąć od razu konkretne działania. Ochroniarz może także nieustannie towarzyszyć osobie, którą ochrania i dbać o jej bezpieczeństwo.

 

Ile kosztują usługi agencji ochrony? 

Cenniki poszczególnych agencji ochrony mogą się znacznie od siebie różnić. W jednej firmie za te same usługi można zapłacić dwa razy więcej niż w innej. Średnie stawki prezentują się jednak następująco: wszelkie czujniki, które zostaną zamontowane w danym miejscu, mogą kosztować od kilkuset do 2 tysięcy złotych. Warto wziąć pod uwagę, że jest to cena za sztukę, aby żeby dobrze zabezpieczyć np. firmę, należy zamontować ich o wiele więcej. Z kolei usługi ochroniarza, który przez całą dobę jest na miejscu mogą kosztować od 100 do 400 zł za godzinę. Rozstrzał w cenach jest bardzo duży, jednak skuteczne działanie nie może być tanie. Warto wziąć to pod uwagę. 

Z pewnością warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z agencją ochrony. Rozwiązanie to niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim bardzo wzrasta poczucie bezpieczeństwa. Usługi ochroniarskie mają szczególne znaczenie, kiedy np. klient wyjeżdża na wakacje czy w podróż służbową i chce, żeby pod jego nieobecność jego mienie było bezpieczne. Warto także podkreślić, że samo ostrzeżenie na ogrodzeniu informujące o tym, że dana nieruchomość jest ochraniana przez jakąś firmę, działa odstraszająco na potencjalnych złodziei. Agencja ochrony to także bardzo komfortowe posunięcie, kiedy klient jest nękany przez jakieś osoby z zewnątrz i nie czuje się bezpiecznie. Dzięki interwencji ochroniarzy można uniknąć przykrych zdarzeń i dramatycznych zwrotów akcji. Osoby, które rozważają rozpoczęcie pracy w agencjach tego typu powinny liczyć się z możliwością osiągnięcia niemałych wynagrodzeń, jednak należy podkreślić, że praca ochroniarza nie polega tylko na siedzeniu w ciepłym pokoju i oglądaniu monitoringu, ale nieraz może być naprawdę wymagająca i niebezpieczna.