Posted on

W Polsce każdego roku osiedla się coraz większa liczba Ukraińców. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego- wyjeżdżając na zachód oczekują znacznie lepszych warunków życia, atrakcyjniejszych zarobków. W naszym kraju pracodawcy są w stanie to zaoferować. Na czym polega współpraca z agencją pracy dla Ukraińców? Co powinniśmy wiedzieć na temat wynajmu pracowników z Ukrainy? Czy agencja pracy dla Ukraińców to sposób na uzupełnienie braków kadrowych? Dlaczego warto zdecydować się na pracowników z Ukrainy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na czym polega współpraca z agencją pracy dla Ukraińców?

Agencja pracy dla Ukraińców
Agencja pracy dla Ukraińców

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obcokrajowiec szukający pracy w naszym państwie powinien zwrócić uwagę na możliwość współpracy z agencją. Oferują oni atrakcyjne warunki pracy, a także kompleksową opiekę, co dla osób niezaznajomionych z krajem ma ogromne znaczenie. Profesjonalne agencje pracy dla Ukraińców doskonale zdają sobie sprawę z tego, że znalezienie atrakcyjnego stanowiska w obcym kraju to dość problematyczna kwestia, tym bardziej bez dobrej znajomości języka. Dodatkowo większość Ukraińców nie zna podstawowych procedur czy też papierologii, co oczywiście jest w pełni zrozumiałe. Aby uchronić się przed wszelkimi nieprzyjemnościami, warto wybrać agencje pracy. Biura pośrednictwa to doskonałe miejsce, aby zapytać się o nurtujące kwestie, jednocześnie uzyskać na nie odpowiedzi. Dodatkowo Ukraińcy mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, a otrzymana praca w kraju będzie w pełni legalna. Agencje z reguły świadczą kompleksowe usługi niemalże dla wszystkich pracowników, którzy chcieliby podjąć się zatrudnienia. Dlatego też osoby zza granicy mogą liczyć na błyskawiczne znalezienie pracy, opłacenie składek, przetłumaczenie dokumentów i załatwienie niezbędnych formalności.

Co powinniśmy wiedzieć na temat wynajmu pracowników z Ukrainy?

agencja pracy z Ukrainy KatowiceJak powszechnie wiadomo, cudzoziemiec w naszym kraju może legalnie przebywać w Polsce przez 90 dni korzystając z karty pobytu. Jeśli okres ten miałby się przedłużyć, wówczas nie obędzie się bez zalegalizowania pobytu. Profesjonalna agencja pracy dla Ukraińców z pewnością się tym zajmie. Pracownicy biura wezmą pod uwagę kwalifikację i doświadczenie, dzięki temu zaproponują optymalne stanowiska do pracy tymczasowej. Specjaliści robią wszystko co w ich mocy, aby Ukraińcy mogli cieszyć się z rzetelnych i uczciwych pracodawców. Z pewnością otrzymają pracę, która będzie bardzo komfortowa dla danej osoby, dzięki czemu będzie się czuła pewnie. Co godne podkreślenia, biura pracy dla osób zza granicy mają już przygotowaną procedurę zatrudnienia.

Tworzona umowa jest w pełni zrozumiała dla potencjalnych klientów. Przeprowadzana jest normalna rekrutacja i co ważne- wybierani są najlepsi pracownicy, co jest istotne z punktu widzenia pracodawców. Agencje pracy opłacają składki i wypłacają wynagrodzenia za pracę. Pracodawca otrzymuje optymalną ilość pracowników i nie musi się niczym martwić. Współpraca z tego typu firmami jest więc bardzo korzystna dla obu stron- z pewnością zakończy się satysfakcją i zadowoleniem.

Czy agencja pracy dla Ukraińców to sposób na uzupełnienie braków kadrowych?

Nie trzeba być specjalistą z zakresu rynku pracy, aby móc stwierdzić, że pracownicy pochodzący z Ukrainy i innych krajów wschodniej części Europy są coraz częściej pozyskiwani przez przedsiębiorców, niezależnie od gałęzi przemysłu. Nie zmienia to jednak faktu, że sprawdzą się także w sektorze usługowym. Bardzo częstym zjawiskiem jest także praca Ukraińców na budowie, w sadownictwie, przemyśle meblarskim, przemyśle stoczniowym i przemyśle przetwórczym. Jeśli firma poszukuje doraźnej pomocy w efektywnym finansowo uzupełnieniu kadry, wówczas agencja pracy dla Ukraińców wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Nie da się ukryć, że niektóre projekty krótkoterminowe mogą zostać zrealizowane pod warunkiem poszerzenia składu, dlatego też biura pracy do zadań sezonowych okażą się strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego warto zdecydować się na pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy to świetny wybór dla firm, które prowadzą rekrutacje na różnorodnych stanowiskach. Mogą oni liczyć na kompetentne i odpowiedzialne osoby, które jednak mają rozsądne oczekiwania co do wynagrodzenia. Jeśli szukamy sposobu na to, aby zminimalizować koszty pracy personelu, nie tracąc przy tym na wydajności, wówczas agencja pracy to niemalże strzał w dziesiątkę. Co godne podkreślenia- kandydaci do pracy są odpowiednio sprawdzani, jednocześnie weryfikowani. Biura pracy dla Ukraińców dysponują szeroką bazą pracowników, którzy gotowi są do podjęcia się pracy za atrakcyjną dla nich stawkę. Co więcej, pracownicy Ci są rzetelni, selekcjonowani- wybierane są osoby, które rzeczywiście nadają się do pracy w naszym kraju. Liczba miejsc pracy dla osób z Ukrainy ciągle rośnie, są oni coraz częściej zainteresowani pracą w naszym kraju, co pozwala im na lepsze życie.