Posted on

Zewnętrzny napęd DVD to świetne rozwiązanie, gdy laptop ma uszkodzony (brakujący) napęd DVD. Najlepsze zewnętrzne napędy DVD to kompaktowe i lekkie urządzenia, które zajmują niewiele miejsca w torbie, ale będą bardzo przydatne w połączeniu z laptopem 2 w 1 lub komputerem do gier. Rozumiejąc szybkość zewnętrznego napędu DVD, warto zwrócić uwagę na szybkość zapisu i prędkość odczytu. Kolejną cechą do rozważenia jest wersja USB. Zalecane jest wybranie dysków obsługujących USB 2.0. Przykładem wysokiej jakości produktu jest Gembird napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02, dzięki niemu można archiwizować swoje filmy, zdjęcia, dane i muzykę na dyskach CD lub DVD.

Gembird Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02, – kiedy jest potrzebny?

Napęd DVD na USB zewnętrzny posiada kompaktowy design, jest doskonały do użytku z laptopami a jego ważną zaletą docenianą przez kupujących jest jego cicha praca. Dla kogo jest przeznaczony Gembird napęd DVD na USB zewnętrzny? Użytkownik stacjonarnego komputera osobistego raczej nie pomyśli o możliwości zakupu zewnętrznego napędu DVD. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, standardowy dysk wewnętrzny podłączony za pośrednictwem interfejsu IDE lub SATA z reguły ma wyższą prędkość działania. Po drugie, sensowne jest podłączenie urządzenia mobilnego do stacjonarnego komputera tylko wtedy, gdy jest jeden dysk zewnętrzny i kilka komputerów. Po trzecie, nawet przy takiej samej charakterystyce dysk zewnętrzny będzie kosztował znacznie więcej.

Zobacz także:

Pytanie brzmi, kto w takim razie może potrzebować dysku zewnętrznego – Gembird Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02?

Odpowiedź jest jedna dla posiadaczy laptopów i netbooków. Rzecz w tym, że markowe napędy DVD, w które laptop jest wyposażony przez samego producenta, nie zawsze odpowiadają użytkownikom. Mogą być powolne i hałaśliwe. A naprawa tego elementu wcale nie jest łatwiejsza niż jego wymiana. Dlatego w niektórych przypadkach zakup zewnętrznego napędu DVD jest koniecznością i wcale nie jest sposobem na wyróżnienie się na tle innych.

Czym wyróżnia się napęd DVD na USB zewnętrzny?

Pierwszą i podstawową różnicą między zewnętrznymi napędami optycznymi jest metoda połączenia. Najbardziej powszechną opcją jest połączenie przez interfejs USB. Jak zawsze przed zakupem trzeba zapytać nie tylko, jaką wersję USB obsługuje napęd, ale także należy sprawdzić możliwości własnego komputera. Preferowana jest wersja 2.0, Ponieważ wcześniejsza 1.1 poważnie spowolni interakcję między dyskiem a komputerem. Oczywistą zaletą urządzenia zewnętrznego Gembird Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02 jest łatwość podłączenia, która jest ściśle związana z mobilnością urządzenia. Główną zaletą laptopa jest jego przenośność i kompaktowość, więc każda aplikacja do niego, w tym zewnętrzny napęd DVD, musi pasować, w przeciwnym razie cały punkt zakupu zostanie utracony. To prawda, że chęć miniaturyzacji tego urządzenia często wpływa na jego charakterystykę prędkości, ale prędkość nie zawsze ma przewagę nad komfortem.

Gembird Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02 – sprawdzony producent

Niewiele firm jest ściśle zaangażowanych w produkcję zewnętrznych napędów DVD, dlatego w przeciwieństwie do urządzeń wewnętrznych wybór w tym segmencie rynku nie jest tak szeroki. Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02 produkowany przez firmę Gembird posiada wiele zalet w stosunku do urządzeń wewnętrznych są to: zwartość, przenośność i względna lekkość, a także łatwość podłączenia. Użytkownicy otrzymali urządzenie, o którym od dawna marzyli: kompaktowy, dostatecznie (do codziennych zadań) pojemny, relatywnie niedrogi, nie stwarza problemów przy łączeniu i co ważne bardzo szybki.
Firma Gembird została założona w 1997 roku i szybko stała się wiodącym na świecie dostawcą akcesoriów komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Jasna strategia rozwoju i dążenie do doskonałości sprawiły, że Gembird stał się uznanym liderem na światowym rynku w ciągu zaledwie 6 lat. Posiadając własny zakład produkcyjny w Chinach, Gembird wyznacza tempo rozwoju zaawansowanych technologii i oferuje klientom alternatywnych dostawców, a także bardziej tradycyjnych i tańszych dostawców.

Gembird Napęd DVD na USB zewnętrzny DVD-USB-02 – funkcje

 • Zewnętrzny napęd USB do odczytu / zapisu CD / DVD
 • Archiwizuje filmy, zdjęcia, dane i muzykę na dyskach CD lub DVD
 • Interfejs USB 2.0 do zewnętrznego połączenia z dowolnym komputerem – szybkość transmisji do 480 Mb/s.
 • Cicha praca, automatyczna regulacja prędkości w celu zmniejszenia hałasu.

Gembird DVD-USB-02 to zewnętrzny napęd optyczny USB odznaczający się wysoką jakością zapisu i odczytu danych, wyróżnia się niezawodnością oraz zwiększoną prędkością. Model wytwarza niski poziom hałasu podczas pracy, rozpoznając różne formaty i automatycznie dostosowując parametry w celu wydajnej pracy. Napęd obsługuje tarcze o średnicy 80 i 120 mm i  wymaga dwóch wolnych portów USB (jeden do dodatkowego zasilania). Model jest kompaktowy i lekki a jego smukła konstrukcja i niewielka waga sprawiają, że idealnie nadaje się do użytku z laptopem.

Zewnętrzny napęd DVD Gembird DVD-USB-02- specyfikacje

 • Interfejs: USB 2.0 – zasilany przez USB.
 • Maksymalna prędkość zapisu: 24x: CD-R, CD-RW
 • 8x: DVD +/- RW, DVD +/- R
 • 6x: DVD-RW, DVD +/- R DL
 • 5x: DVD-RAM; 4x: M-Disc.
 • Maksymalna prędkość odczytu: DVD-ROM 8x; CD-ROM 24x.
 • Obsługuje: DVD-ROM, DVD-R, DVD + R, DVD-RW, DVD-R DL, CDA, CD-ROM, CD-R, VCD, SVCD, CD-RW.
 • Obsługuje takie systemy operacyjne: Mac OS, Windows: XP, 7, 8,10.