Posted on

Zabiegi medycyny estetycznej – jakie problemy skórne rozwiążą? Każdemu zależy na zadbanym wyglądzie zewnętrznym, bo wówczas nie narzekamy na brak pewności siebie. Nie sposób jednak nie zauważyć, że szczególnie mocno o swój wygląd troszczą się przedstawicielki płci pięknej. To właśnie one są często zainteresowane zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna. Wiele z nich jest w stanie rozwiązać uporczywe problemy skórne. 

Jakie zabiegi dla cery trądzikowej?

salon medycyny estetycznej Warszawa
salon medycyny estetycznej Warszawa

Nie ulega wątpliwości, że trądzik oraz towarzyszące mu przebarwienia stanowią poważny problem dla każdego, kto się z nimi boryka. Leczenie trądziku nie jest proste i wymaga wiele cierpliwości. Każdy, komu dokucza ten problem powinien więc pozostawać pod stałą opieką dermatologa. Nie sposób nie wspomnieć również o konieczności stosowania specjalistycznych kosmetyków. Bardzo pomocne w terapii trądziku mogą okazać się również zabiegi współczesnej medycyny estetycznej. Cerze trądzikowej mogą przede wszystkim pomóc peelingi chemiczne. Specjalista po obejrzeniu skóry zdecyduje o tym, jakiego rodzaju kwasu użyć. Następnie nałoży na naszą skórę wybrany kwas w odpowiednim stężeniu. Po kilku minutach zostanie on zneutralizowany. Potem na skórę zostanie zaaplikowana maska, która ukoi podrażnienia. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów najlepiej powtarzać systematycznie. Nie wolno jedynie poddawać się im w letnich miesiącach ze względu na promieniowanie ultrafioletowe.

Cerze z trądzikiem dedykowany jest w szczególności kwas salicylowy, który posiada niezwykle silne właściwości przeciwbakteryjne. Dzięki temu zwalcza on uporczywe niedoskonałości. Redukuje również ilość wyprysków oraz przebarwień. Godny polecenia będzie także kwas migdałowy, który sprawia, że cera będzie jaśniejsza. Jest on w stanie również działać przeciwzapalnie. Wrażliwej cerze z trądzikiem pomoże zaś kwas laktobionowy, który ujednolica koloryt skóry. Warto zainteresować się także kwasem azelainowym, który ograniczy przetłuszczanie się skóry. Cerze trądzikowej pomoże także mikrodermabrazja czyli zabieg o właściwościach złuszczających. Zabieg ten nie może być jednak wykonywany u osób z bardzo wrażliwą cerą. One powinny skorzystać z peelingu kawitacyjnego. 

Cera dojrzała – co warto jej polecić?

Zabiegi medycyny estetycznej - jakie problemy skórne rozwiążą?
Zabiegi medycyny estetycznej – jakie problemy skórne rozwiążą?

Medycyna estetyczna oferuje również możliwość skorzystania z zabiegów dedykowanych cerze dojrzałej. Posiadaczką cery dojrzałej zależy przede wszystkim na tym, aby zredukować widoczność zmarszczek. Chcą one także zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się nowych. Cera dojrzała szybko traci również jędrność. Aby była napięta, konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niezmiernie pomocne może okazać się również odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej. Specjalista na pewno powie nam, które z zabiegów polecane są przedstawicielkom płci pięknej posiadającym cerę dojrzałą. Wspaniałym pomysłem będzie skorzystanie z mezoterapii. Popularna jest zarówno mezoterapia igłowa jak i bezigłowa. Pierwsza z nich ma nieco bardziej inwazyjną formę, a druga jest delikatniejsza.

Celem mezoterapii jest dostarczenie dojrzałej skórze twarzy cennych składników odżywczych. Mowa tu między innymi o kwasie hialuronowym. Najlepsze efekty przynosi poddanie się serii 5 zabiegów. W wieku dojrzałym warto byłoby poddać się również zabiegowi wykorzystującemu dobroczynne właściwości toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem. Lekarz wstrzykuje botoks w miejsca, które są najmniej jędrne i najbardziej narażone na procesy starzenia się. Efekt w postaci gładkiej ceru utrzymuje się przez około pół roku. Cerze dojrzałej, podobnie jak cerze trądzikowej, również mogą pomóc peelingi chemiczne. Godny polecenia będzie koenzym Q10. Peeling wykorzystujący jego dobroczynne właściwości sprawi, że cera stanie się jędrniejsza i bardziej nawilżona. 

Jakie zabiegi pokocha cera naczynkowa?

Medycyna estetyczna oferuje możliwość skorzystania ze specjalistycznych zabiegów, które pomogą cerze naczynkowej. Cera naczynkowa charakteryzuje się wysokim stopniem wrażliwości. Posiada skłonność do pękających naczynek. Posiadaczki tego rodzaju skóry nierzadko borykają się także z uciążliwym do zwalczenia rumieniem. Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o cerę naczynkową, możemy narazić się na wystąpienie trądziku różowatego. Aby cera naczynkowa była w jak najlepszej kondycji, dobrze byłoby zainteresować się specjalistycznymi zabiegami, które oferuje medycyna estetyczna. Pomocny może okazać się peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu azelainowego.

Kwas ten jest wspaniałym sprzymierzeńcem posiadaczek cery wrażliwej. Ma on silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie ulega wątpliwości, że może rozjaśnić przebarwienia i zredukować rumień. Dobrze byłoby również zainteresować się zamykaniem popękanych naczynek. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny laser. Dobrze byłoby wykonać kilka zabiegów, aby móc cieszyć się satysfakcjonującymi i przede wszystkim trwałymi efektami. Warto mieć na uwadze także to, aby odpowiednio pielęgnować naczynkową cerę. Stosujmy więc starannie dobrane kosmetyki, które poleci nam doświadczony specjalista wykonujący zabiegi medycyny estetycznej.