Posted on

Dzień własnego wesela zdecydowanie należy do tych, które będziemy wspaniale wspominać przez resztę życia. Fotografie oraz filmy stworzone w tym czasie będą nam służyć jako rewelacyjna pamiątka z czasów, gdy byliśmy jeszcze młodzi. Z czasem będziemy mogli pokazać je naszym dzieciom jako zwieńczenie tego, jak mama i tata się poznali. Nic dziwnego, że kobiety uważają ślub za najważniejsze wydarzenie w życiu, porównywalne z tym, kiedy rodzi się dziecko. Dlatego też suknie ślubne cieszą się taka ogromną popularnością. Musimy jednak pamiętać, żeby nie ulec przesadnie presji, jaką się na nas wywiera w tamtym czasie. Nie chodzi o to, że źle dobierzemy dodatki czy wybierzemy trochę niewygodną bieliznę – chodzi o to, że nie ma co dawać się zwariować wszystkim ofertom. Nigdy nie należy, dla przykładu, przymierzać sukienki, na którą nas nie stać. Może i doznanie jest miłe, ale później każda inna będzie się nam wydawała dużo gorsza i ostatecznie nie będziemy czuć się wyjątkowo w tej, którą wybrałyśmy. A przecież to tak ważne!

Właśnie dlatego na pierwsze wybieranie sukni ślubnych powinnyśmy zabrać ze sobą jedną lub dwie zaprzyjaźnione osoby, ale nie więcej. Dlaczego? Każda z naszych przyjaciółek będzie miała dla nas inny pomysł, a jak mówi stare porzekadło: gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Suknie ślubne najlepiej wybierać w towarzystwie mamy lub siostry (lub obu), bowiem one doradzą nam najlepiej, w co powinnyśmy się ubrać. Będzie to również rewelacyjny pomysł na to, żeby później zrobić sobie babskie zakupy. Ostatecznie suknie ślubne to dopiero początek długiej listy zakupów dla panny młodej i nie można poprzestać tylko na nich. Ale najpierw zajmijmy się najważniejszymi rzeczami. To nie wszystko, o czym powinnyśmy pamiętać przed wyprawą do sklepu.

Wiele kobiet popełnia kardynalny błąd, wybierając sukienkę, która jest na nie trochę za mała. Dochodzą do wniosku, że na pewno schudną do wesela. I tu błąd – bo wcale może się tak nie stać, a poza tym ciało ma własne plany na chudnięcie i możemy wyszczuplić nie te partie, które chciałyśmy. W efekcie w najważniejszym dniu możemy wcale nie mieścić się w wymarzoną suknię. Z tego też powodu musimy pamiętać o tym, żeby sukienkę dobierać przede wszystkim pod obecną figurę. Lepiej już wybrać coś, co skutecznie zamaskuje niedoskonałości niż męczyć się w czymś o wiele za małym. Ponadto, suknie ślubne na wymiar mogą być w tym momencie najlepszym pomysłem. To właśnie dzięki nim możemy ustalić, która stylizacja najbardziej nam odpowiada.

Nie warto też zacietrzewiać się przy jednej wizji sukni ślubnej. Powiedzmy, że zobaczymy film, w którym bohaterka nosi coś, co po prostu rzuca nas na kolana. To wcale przecież nie oznacza, że my będziemy wyglądały tak samo. Wręcz przeciwnie, dany krój może na nas po prostu źle leżeć. Zamiast tego przymierzmy wszystkie suknie ślubne, które się nam podobają. Kiedy w ręce wpadnie nam ta jedyna, na pewno będziemy o tym wiedziały. Poczujemy się w niej jak we własnej skórze.
Pamiętajmy, że wesele to bardzo ważny dzień, dlatego warto dopasować suknię ślubną do pasującego motywu. Być może ustaliłyśmy sobie, jaki będzie przewodni temat całej imprezy i teraz brakuje nam tylko sukni, która podkreśli wszystko, co ważne. W tym momencie musimy jedynie wybrać się na zakupy.

Nie warto natomiast zachwycać się wszystkim, co tylko dostaniemy i wybierać pierwszej sukienki z brzegu. To, że wydaje się nam, iż wyglądamy jak księżniczka wcale nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Suknie ślubne dopasowane są pod konkretne osoby, a są i takie, w których będziemy wyglądać jak beza. Nie chodzi o to, żeby przysłonić samą siebie ogromną suknią, tylko,żeby mieć szatę, która prawdziwie nas zdobi i podkreśla wszystkie nasze atrybuty. Ostatecznie chodzi o to, żeby błyszczeć na sali i sprawić, że ludzie wciągną powietrze do płuc. Tak właśnie działa efekt pięknej sukni ślubnej: jesteśmy gwiazdą przez ten jeden dzień w roku, najpiękniejszy ze wszystkich dni. Taką suknię będziemy potem pokazywać naszym córkom.

Suknię ślubną możemy kupić lub wypożyczyć, ale panie zazwyczaj decydują się na tę pierwszą opcję. Kiedy posiadamy coś własnego, zdecydowanie lepiej się w tym czujemy i nie martwimy aż tak, czy przypadkiem jej czymś nie ubrudzimy. Suknie ślubne kupione przez nas będą stanowić fantastyczną pamiątkę na lata. Kto wie, może któreś z naszych dzieci podejdzie do sprawy metodą tradycyjną i będzie chciało założyć ją na własne wesele? Niektóre kobiety podejmują taki wybór.

Dzień wesela jest dla nas bardzo ważny, dlatego decyzję podejmujmy powoli, ale nie na ostatnią chwilę. Zawsze może się okazać, że nasza suknia potrzebuje dodatkowych przeróbek i nie da się ich zrobić wtedy, kiedy terminy depczą nam po piętach. Właśnie dlatego starajmy się zmieścić w czasie i planujmy wszystko z wyprzedzeniem. Suknie ślubne może i nam nie uciekną, ale przezorny zawsze ubezpieczony i właśnie dlatego powinniśmy wykazać się pewną dozą ostrożności oraz przezorności przed tym niezwykle dla nas ważnym oraz szczególnym dniem.