Tradycja i nowoczesność, czyli Konin dla turystów

Wybór Konina jako cel wakacyjnej podróży czy nawet kilkudniowego wypadu za miasto może nieco dziwić, gdyż nie jest to najczęściej wybierany w Polsce kierunek wycieczek. Pomimo to warto odwiedzić to pełne zabytków miasto.

Co sprawia, że Konin to naprawdę dobre miejsce na turystycznej mapie Polski? Przede wszystkim na uwagę zasługuje wieloletnia tradycja tego miasta. Niegdyś przebiegał tędy bardzo znany Szlak Bursztynowy. To sprawiło, że Konin bardzo zyskał na znaczeniu i szybko i dynamicznie się rozwijał. Dzisiaj jest to przepiękne miasto nie tylko ze sporą ilością nowoczesnych budynków, ale także i wieloletnich zabytków, ciekawych ze względów historycznych czy architektonicznych.

Na pewno jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, jakie możemy zobaczyć w Koninie jest tak zwany Słup Koniński. Ten niewielki obiekt ma historyczne znaczenie, jest to najstarszy znak drogowy, jaki możemy znaleźć w Europie. Nic więc dziwnego, że stanowi niesamowicie atrakcyjną ciekawostkę nie tylko dla gości z Polski, ale i turystów zagranicznych przybywających do Konina. W sercu Konina znajduje się także zabytkowy ratusz, który zwraca swoją uwagę nie tylko architekturą, ale także umieszczonym na wieży ratuszowej zegarem. Oczywiście znajduje się tutaj także wiele innych zabytków, na które warto zerknąć, przechadzając się uliczkami. Warto wspomnieć chociażby o ciekawej ze względów historycznych synagodze czy zabytkowych kościołach katolickich.

Konin to miasto obfite nie tylko w różnego rodzaju zabytki. Wybierając się do tego miejsca, szczególnie w lecie, warto pamiętać o zobaczeniu kilku zlokalizowanych w pobliżu jezior. Na naszą uwagę zasługuje przede wszystkim Jezioro Turkusowe, które przybiera szczególną barwę. Z kolei Jezioro Zatorze to miejsce kąpieli i wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych i różnego rodzaju imprez zwłaszcza podczas wakacji. Warto zatem zajrzeć także w te rejony, wybierając się do Konina na wycieczkę czy urlop.

Co jeszcze sprawia, że Konin to tak atrakcyjne turystycznie miejsce? Przede wszystkim warto zauważyć, że została tutaj przygotowana naprawdę ciekawa baza noclegowa []. Nocowanie w Koninie to propozycje dla każdego turysty. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na naprawdę różne oferty, a taka różnorodność sprawia, że warto wybrać bazę noclegową w tym mieście. Tak więc Konin to miasto godne polecenia szczególnie w sezonie turystycznym.

Dodaj komentarz