Świeradów-Zdrój – perła województwa dolnośląskiego

Zima tuż tuż, a jesienna szarówka i nieustający deszcz potrafią popsuć dobry humor i wpędzić w pesymistyczny nastrój. Właśnie dlatego warto wyrwać się z miasta choćby na weekend i podładować nieco wyczerpane akumulatory.

Idealnym miejscem do tego wydaje się być Świeradów-Zdrój i jego okolice. To właśnie tam warto spędzić kilka jesiennych dni. Zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum Świeradowa-Zdroju znajduje się niezwykle pięknie i malowniczo położona Czerniawa-Zdrój. Jest to niewielka dzielnica miasta, której bez wątpienia największą i najciekawszą atrakcją jest tzw. Czarci Młyn. Powstał on mniej więcej na przełomie XIX i XX wieku i od tamtego okresu cała młyńska maszyneria łącznie z kołem działa do dziś w zasadzie bez większych problemów i awarii. Jest to miejsce bez dwóch zdań wyjątkowe i niezwykłe, które należy bezwzględnie odwiedzić, zwłaszcza że miejscowy piekarz, pod koniec każdej wizyty w młynie częstuje każdego turystę własnoręcznie wyrobionym w młynie przepysznym, niezwykle naturalnym i zdrowym chlebkiem. Do całego kompleksu należy także dopiero co utworzona Izerska Łąka. Wbrew pozorom nie jest to połać ziemi pokryta trawą, a bardzo ciekawe Centrum Ekologiczne, które między innymi organizuje liczne warsztaty ekologiczne, a także pokazy interesujących filmów przyrodniczych oraz obserwacje dzikich pszczół. Zupełnie za darmo można tutaj także zobaczyć w sali kinowej interaktywną mapę ciemnego i rozgwieżdżonego nieba nad Górami Izerskimi, a nocą podziwiać to samo niebo przez ogromne teleskopy znajdujące się w miejscowym obserwatorium astronomicznym. Z pewnością nikt nie będzie się nudził w tym mieście.

Bez względu na indywidualne potrzeby, Świeradów-Zdrój ma w ofercie noclegi dla wszystkich [otwórz ➥ meteor-turystyka.pl]. Można tutaj wypoczywać w luksusowych hotelach z pakietem SPA, w ośrodkach wczasowych i uzdrowiskowych, a także u prywatnych gospodarzy, którzy chętnie opowiedzą ciekawe historie i wskażą miejsca warte zobaczenia. Wystarczy na jeden weekend wyruszyć z domu. Świeradów-Zdrój to prawdziwa perła wśród dolnośląskich uzdrowisk. Cudowne krajobrazy, świetnie rozwinięta baza noclegowa, bardzo dobre zaplecze gastronomiczne, a dodatkowo ciekawe i zajmujące atrakcje turystyczne, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów – dzieci. A wszystko to na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz