Suwalski Park Krajobrazowy

Myśląc o wyjeździe na Suwalszczyznę pojawia nam się w głowie obraz nieco egzotyczny. Nie jest to bowiem najpopularniejszy kierunek podróży – wiele osób decyduje się raczej na polskie morze czy góry. Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć nieco inne miejsce to świetnie się składa! Zabierzemy Was dzisiaj w jeden z najpiękniejszych zakątków Suwalszczyzny – Suwalski Park Krajobrazowy. Zapraszamy do lektury!

Suwalszczyzna jest regionem położonym w północno-wschodniej części naszego kraju. Leży u styku trzech kultur – polskiej, litewskiej i białoruskiej. Wielokulturowość można poczuć tutaj na każdym kroku. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest też bogactwo jezior, piękna przyroda oraz brak gwaru charakterystycznego dla popularnych miejscowości turystycznych. Suwalski Park Krajobrazowy jest swego rodzaju kwintesencją Suwalszczyzny. Łączy w sobie to, co w tym regionie najlepsze. Co możemy w nim zobaczyć?

W Parku tym znajduje się aż 25 jezior. Odkrycie ich wszystkich może stanowić nie lada wyzwanie. Jednak zdecydowanie warto wybrać się na brzegi jednego z nich – Hańczy. Kto był uważny podczas lekcjach geografii w szkole ten wie, że jest to najgłębsze jezioro w Polsce. Jest to więc obowiązkowy punkt wycieczki! Miejscem, którego nie może zabraknąć na trasie naszej wycieczki jest Głazowisko Bachanowo. Znajduje się tutaj aż 10 000 różnego rodzaju głazów! Tak, aż tyle! Na pewno zadajecie sobie pytanie, skąd w jednym miejscu wzięło się aż tak dużo kamieni?

Otóż, są to pozostałości po lodowcu, który pokrywał tę krainę kilkaset tysięcy lat temu. Warte zobaczenia są również niewielkie szczyty, które znajdują się na terenie parku. Widać z nich świetnie panoramę okolicy. Dwa najpopularniejsze to Góra Zamkowa oraz Góra Cisowa. Jeśli i Was zachwyciła Suwalszczyzna i chcielibyście tu zostać na dłużej to świetnie się składa. Region ten bowiem charakteryzuje bardzo bogata baza noclegowa. Suwalszczyzna ma do zaoferowania luksusowe hotele, małe pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne. Ceny są bardzo zróżnicowane – na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednią opcję na dłuższy pobyt w tym regionie. Jak widać, Suwalszczyzna jest regionem, który zdecydowanie warto odwiedzić. Idealną okazją ku temu będzie wolny weekend, ferie zimowe czy wakacyjny urlop. Wybór tego kierunku gwarantuje miły odpoczynek w towarzystwie pięknej przyrody oraz ciszy i spokoju. Nie czekajcie więc dłużej i zaplanujcie pobyt w tym pięknym miejscu. Do zobaczenia na Suwalszczyźnie!

Dodaj komentarz