Radomskie hotele – na pohybel stereotypom

Radom to miasto, które wzbudza jednocześnie szacunek i galopy ironii. W dobie wszechobecnego Internetu pojawia się setki memów, komentarzy i dowcipów o tym, że ktoś jest z Radomia lub o mieście samym w sobie. Jednak nikt z tych, którzy się śmieją nie dotarł do sedna problemu? Dlaczego? Może problemu po prostu nie ma? Wiadomym jest, że każde miasto różni się od siebie pod względem infrastruktury, bazy noclegowej, komunikacji czy samych mieszkańców. O ile kwestia hoteli i noclegów nie jest problemem, bo tu naprawdę mamy w czym przebierać to ludzie wszędzie bywają różni, każdy ma inną mentalność i specyfikę. Jednak to właśnie ludzie tworzą kulturę i klimat miasta, o którym jednak się mówi, a jeśli się mówi to znaczy, że ma ono swoje walory. Wniosek nasuwa się sami.

Jeżeli chodzi o to czy mamy gdzie przenocować w Radomiu to po przyjeździe spotka nas bardzo miłe zaskoczenie. Mamy tu kilkanaście naprawdę bardzo przystępnych cenowo hoteli. Przykład pierwszy z brzegu – “Hotel Mieszko” to jedyne 110 złotych za dobę, a mamy zaoferowane śniadanie. Nie jest to obiekt z brzydkimi pokojami i starymi meblami, wręcz przeciwnie. Mamy ogromne łóżko małżeńskie, mimo że wybieramy pokój dla jednej osoby. Pomyłka przy rezerwacji? A może próba zerwania z negatywnym stereotypem? Jednak kiedy jesteśmy na delegacji to takie górnolotne refleksje i spekulacje odchodzą na bok. My chcemy po prostu się wyspać, a właściciele nam to po prostu dają. Skromny pan w portierni ma również mały sklepik więc nie musimy z każdą rzeczą biegać na pobliską… ulicę Bliską. Można zamówić pizzę lub inne rzeczy – nie ma problemu. Jeżeli chodzi o poziom czystości to też mamy bardzo miłe zaskoczenie.

Czterogwiazdkowe hotele w dużych rozdmuchanych miastach nie dbają tak o przygotowanie łazienki dla klienta. Wszystko jest odkażone i zafoliowane, świeże. Mówimy nadal o hotelach, które mają dwie gwiazdki! Powoli chmury stereotypów i żartów z Radomia się rozwiewają prawda? No właśnie. Należy wspomnieć również, że to przekrój gwiazdkowy. Są nawet czterogwiazdkowe, naprawdę bardzo komfortowe i przede wszystkim zadbane. Miasto bardziej służy jako przystanek lub miejsce na konferencje, dlatego większość ma swoje sale konferencyjne i niezbędny sprzęt do prezentacji.

Dodaj komentarz