Radków – raj dla wielbicieli narciarstwa

W województwie dolnośląskim znajduje się bardzo urocze miasteczko o nazwie Radków. Miasto to zlokalizowane jest około dwa kilometry od granicy Polski z Czechami. Radków położony jest niedaleko najwyższego szczytu znajdującego się w Górach Stołowych, czyli Szczelińca Wielkiego mierzącego dziewięćset dziewiętnaście metrów nad poziomem morza. Co roku do tego miasta przyjeżdża wielu turystów, którzy pragną wypocząć na łonie natury oraz odwiedzić Góry Stołowe. Funkcjonująca tutaj szeroka i różnorodna baza noclegowa () jest ogromnym ułatwieniem dla wszystkich osób tutaj przyjeżdżających. Znajduje się w niej porównanie ofert noclegowych wszystkich obiektów znajdujących się na terenie Radkowa.

Miasto to jest idealnym miejscem do wypoczynku dla lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Niedaleka lokalizacja od Gór Stołowych, które są częścią Sudetów sprawia, że istnieje tutaj wiele stoków narciarskich. Funkcjonują one od listopada do marca. Wszystkie stoki w razie potrzeby są sztucznie naśnieżane. Oświetlenie tras sprawia, że narciarze goszczący w Radkowie mogą korzystać ze stoków nawet po zmierzchu. Trasy podzielone są według różnych stopni trudności. Przy Ośrodkach Narciarskich funkcjonują szkoły, które prowadzą zajęcia z jazdy na nartach. W lekcjach tych mogą uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Dużym ułatwieniem jest istniejąca tutaj wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz wszystkich potrzebnych akcesoriów wysokiej jakości. Na terenie ośrodka funkcjonuje także bezpłatny parking dla wszystkich osób korzystających ze stoku oraz restauracja, w której możemy napić się ciepłej herbaty oraz zjeść lokalne specjały, a przy tym oglądać i podziwiać wszystkich zjeżdżających narciarzy. Znajdziemy tutaj również wyciąg krzesełkowy, który w ciągu godziny może przetransportować około dwóch tysięcy trzystu osób. Na terenie Radkowa organizowane są darmowe lekcji narciarstwa biegowego prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. Cieszą się one ogromną popularnością ze względu na fakt, że na terenie Gór Stołowych istnieje wiele narciarskich tras biegowych. Co roku organizowany jest również wydarzenie sportowe o nazwie Bieg Narciarski imienia Franciszka Pabla, który co roku przyciąga wielu pasjonatów tego sportu oraz liczną widownię.