Na plaży, na wodzie i nie tylko – wakacje w Skorzęcinie

Beztroskie plażowanie, imprezy nie tylko w plenerze, a dla wolących spokój – odpoczynek na łonie natury, atrakcje sportowe i nie tylko – to wszystko znajdziemy w Skorzęcinie, który nie na darmo bywa nazywany czasem letnią stolicą Wielkopolski. To miejsce jedyny w swoim rodzaju. Rozciągający się na 54 hektarach kompleks letniskowy zapewnia wiele atrakcji, rozbudowaną infrastrukturę i różnorodne noclegi.

Skorzęcin nadal pozostaje przy tym ośrodkiem na łonie przyrody, otoczonym lasami Powidzkiego Parku Krajobrazowego [więcej na Wikipedii], z dostępem do dwóch jezior. Szeroka, pokryta nawiezionym tu drobnym piaskiem plaża ze strzeżonym kąpieliskiem znajduje się nad jeziorem Niedzięgiel. Ma ono ponad 600 ha powierzchni i wydłużony, nieregularny kształt typowy dla obszarów ukształtowanych przez masy lądolodu. W miejscu kąpieliska bardzo długo pozostaje płytko. Po wszystkich zakątkach jeziora możemy pływać kajakiem, łodzią wiosłową czy nawet żaglówką. Lekki kajak, który możemy wypożyczyć w kilku punktach, będzie świetnym wehikułem na taką wyprawę. Możemy skorzystać także z bardziej zabawowych wodnych atrakcji, jak pływanie na „bananie” za motorówką czy też rower wodny. Z kolei fanów pływania na desce w różnych jego odmianach ucieszy wyciąg do wakeboardingu, wraz z wypożyczalnią sprzętu i lekcjami prowadzonymi przez instruktora. Ponadto przy plaży, jak i w innych punktach rozległego ośrodka znajdziemy boiska do siatkówki, piłki nożnej, tenisa, badmintona.

Co roku na całe wakacje otwiera się wesołe miasteczko, a na najmłodszych czekają liczne place zabaw. Dostępne są również wypożyczalnie rowerów, możemy więc wybrać się jedną z kilku oznakowanych tras, rozpoczynając od dwóch różnej długości pętli wokół ośrodka, a kończąc na krajoznawczych wycieczkach czy to przez tereny malowniczych leśnych krajobrazów, czy też okoliczne wioski z zabytkowymi kościółkami, domami i dworkami. Jeżeli jeszcze mało nam aktywności fizycznych, w okolicy znajdziemy także stadniny koni.

Baza noclegowa Skorzęcina [pod hasłem: Skorzęcin meteor] to pensjonaty i hotele, domy wczasowe, domki w lesie, pola namiotowe i kempingowe. Dużo jest także różnego typu barów i restauracji. W sezonie miejscowość ta obfituje w wydarzenia kulturalne i sportowe, w tym konkursy odbywające się na plaży i w amfiteatrze. Z pewnością więc znaleźć tutaj można moc atrakcji i niejeden sposób na udane wakacje.

Dodaj komentarz