Morąg – magiczne miejsce

W województwie warmińsko–mazurskim możemy odwiedzić mnóstwo niesamowitych miejsc, które od wielu lat pełnią funkcję popularnych kurortów wypoczynkowych. Od wielu lat jednym z nich pozostaje Augustów (tu: katalog Bloga), ale nie ukrywajmy, że w tym regionie nie brakuje innych równie pięknych miejscowości. Jedną z nich jest Morąg. Jest to miasto, które zlokalizowane jest na terenie powiatu ostródzkiego (tu: katalog Internetowy). Według danych historycznych istnieje od pierwszej połowy XIV wieku, wtedy także nadano mu prawa miejskie. Na co dzień żyje tutaj prawie 16 tysięcy osób. Co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów, którzy pragną poznać historię tego miejsca. Aby ułatwić sobie planowanie wycieczki, warto skorzystać z pomocy Internetu i w ten sposób szybko zarezerwować nocleg (tu: katalog Meteora). Oferta zawiera porównanie wszystkich funkcjonujących na tym terenie pensjonatów oraz domków gościnnych, co bardzo ułatwi przygotowania do turystycznej wyprawy.

Miasto to pełne jest fascynujących zabytków. Jednym z nich jest Zamek Krzyżacki, który powstał w pierwszej połowie XIV wieku. Niestety w XIX wieku został on dotkliwie zniszczony, jednak po przeprowadzonym remoncie oraz renowacji, miejsce to nie straciło na swoim uroku. Wygląd oddaje wszystkie założenia stylu gotyckiego. Unikatowy charakter obiektu wynika także z faktu świetnej lokalizacji. Zamek umiejscowiony jest tuż nad Jeziorem Morąskim, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Obecnie, budowla została udostępniona dla turystów. W miejscu tym co roku organizowane są liczne wydarzenia kulturalne takie jak koncerty czy też przedstawienia kabaretowe. Przebywając na terenie Morąga koniecznie trzeba odwiedzić kościół pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła. Istnieje on od XIV wieku. Jego gotycki styl z pewnością zachwyci każdego miłośnika historii oraz architektury. Wewnątrz świątyni znajduje się wiele zabytkowych elementów.

Morąg to miejsce, które idealnie nadaje się do odpoczynku. Mnogość atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowite miejsca i zakamarki sprawiają, że żaden turysta z pewnością nie będzie się tutaj nudził.

2 przemyślenia nt. „Morąg – magiczne miejsce”

  1. Przedstawia Pani na blogu dosyć niesztampowe propozycje, co jest bardzo ciekawe, do czytania i do zwiedzania 😉 pozdrawiam.

Dodaj komentarz