Gdzie zatrzymać się w Wilkasach?

Mazury, a konkretnie do miejscowości Wilkasy, warto wcześniej pomyśleć o noclegach, ponieważ okoliczne malownicze jeziora i atrakcje co roku przyciągają wielu gości. Pozostając na dłużej w tej malowniczej wsi warto byłoby zatrzymać się w obiekcie o nazwie Domki u Jacka. Są one usytuowane w miejscowości Wilkasy przy ulicy Szkolnej 39a. W ofercie obiektu znajduje się 1 pokój dwuosobowy, 1 pokój trzyosobowy oraz 1 pokój czteroosobowy, a także 2 sześcioosobowe domki letniskowe. Cena za pobyt w każdym z oferowanych domków plasuje się na 40 złotych od osoby, natomiast wynajęcie domku kosztuje od 200 złotych do 300 złotych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Ponadto dwa pokoje mają balkony, z których rozciąga się widok na Wilkasy Duże. Do dyspozycji swoich gości właściciele oddali kuchnie, w której znajdziemy lodówkę, kuchenkę elektryczną, kuchenkę mikrofalową, a także zestawy naczyń i sztućców. W pokojach znajdują się telewizory, więc po całodziennych wojażach można spokojnie odpocząć oglądając ulubiony serial. Każdy z oferowanych domków składa się z salonu z aneksem kuchennym i łazienkę, zlokalizowane na parterze oraz dwie sypialnie położone na piętrze. Z myślą o gościach został przygotowany przed domkiem taras z meblami ogrodowymi, miejsce na grilla i miejsce na postój samochodów. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Na terenie obiektu jest możliwość skorzystania z łódki wędkarskiej, roweru wodnego i roweru turystycznego.

Kolejnym miejscem, w którym można miło spędzić urlop jest Domek u Prezesa. Jest on usytuowany w Wilkasach przy ulicy Nadbrzeżnej 12. W ofercie obiektu znajduje się 8 miejsc noclegowych. Obiekt oferuje 1 ośmioosobowy domek letniskowy. Cena pobytu w takim domku waha się od 40 złotych do 50 złotych za osobę. Z owego domku rozciąga się wspaniały widok na jezioro. W jego skład wchodzi salon wraz z aneksem kuchennym, łazienka i taras, które usytuowane są na parterze a także 2 pokoje oraz salon, zlokalizowane na piętrze. Ponadto domek wyposażony jest w telewizję, radio, lodówkę oraz czajnik bezprzewodowy. Trzeba wiedzieć, iż obiekt jest czynny sezonowo a teren, na którym się znajduje jest ogrodzony i oświetlony. Na terenie obiektu istnieje możliwość pozostawienia samochodu a także zorganizowania grilla. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z łódek oraz rowerów. W pobliżu Domku u Prezesa znajduje się promenada oraz boisko sportowe, park wodny, kręgielnia, korty tenisowe i stadnina koni.