Co ciekawego można zobaczyć w Żywcu?

Żywiec to doskonałe miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu. Perła Beskidów położona jest na południu Polski niedaleko granicy polsko-słowackiej, co miłośnikom aktywnej turystyki umożliwia nie tylko dogodny dojazd na początki szlaków pieszych w polskich górach, ale również zdecydowanie ułatwia zdobywanie szczytów znajdujących się po słowackiej stronie granicy. Planując urlop na Żywiecczyźnie, warto właśnie Żywiec wybrać na bazę wypadową. Działa tu doskonale rozwinięta baza noclegowa, w skład której wchodzi bardzo wiele obiektów o zróżnicowanych opłatach za pobyt. Najdroższe są hoteliki o wysokim standardzie zlokalizowane w centrum miasta. Turysta o mniej zasobnym portfelu może zatrzymać się w niewielkim pensjonacie lub na polu campingowym. Oferty wypoczynku na terenie miejscowości bardzo łatwo znaleźć w internecie – wystarczy w pole wyszukiwania przeglądarki internetowej wpisać frazę: “noclegi Żywiec”.

W samym Żywcu jest kilka bardzo ciekawych obiektów do zobaczenia. Chyba najsłynniejszym z nich jest browar, założony pod koniec dziewiętnastego wieku przez Fryderyka Habsburga. Browar działa do dnia dzisiejszego i przekształcił się z niewielkiej lokalnej firmy w olbrzymi zakład produkcyjny, którego wyroby można znaleźć nie tylko w całej Polsce, ale również poza granicami kraju.

Przebywając na urlopie w Żywcu, warto również wybrać się na wycieczkę na Stary Zamek. Jest to bardzo stary obiekt historyczny. Najwcześniejsze wzmianki o nim pochodzą już z czternastego wieku, kiedy to rozpoczęła się jego budowa. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na urokliwy dziedziniec, który z czterech stron otoczony został barokowymi arkadami. Ciekawostką są również zachowane portale. Żywiec to doskonałe miejsce na urlop wypoczynkowy zarówno dla miłośników sportu, historii jak i odpoczynku na świeżym powietrzu. Najlepiej jest tu przyjechać w połowie września – turystów jest już nieco mniej, a pogoda zazwyczaj sprzyja jeszcze spacerom po okolicznych terenach.

Dodaj komentarz