Aktywny wypoczynek na Roztoczu

Przepiękny rejon Roztocza co roku przyciąga rzesze wczasowiczów, którzy przyjeżdżają tam, aby wraz z rodzinami spędzić udane wakacje. Niezwykłe walory przyrodnicze okolicy zachęcają do zwiedzania niesamowitych miejsc, pełnych zapierających dech w piersiach krajobrazów, stanowisk cennych roślin i zwierząt, malowniczych wiosek i starych zabytków. Tutejsza baza noclegowa została przystosowana do potrzeb turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas, wędrując po parku narodowym i uprawiając przeróżne sporty.

Roztocze charakteryzuje się licznymi rzekami i strumykami, które nie tylko dodają uroku tutejszym panoramom i stwarzają znakomite warunki do życia zwierzętom ziemno-wodnym, ale również stanowią raj dla kajakarzy. Wszyscy, którzy chcą wybrać się na spływ kajakowy, znajdą tu dla siebie trasy o różnym stopniu trudności, zarówno krótkie, jak i te, które przebywa się w ciągu paru dni. Miłośnicy kajaków najczęściej decydują się na spływ wzdłuż Wieprza i Tanwi, a niekiedy także z prądem Poru i Łady. Podczas wycieczki przepływa się przez niezwykle malownicze miejsca, pełne wyniosłych drzew i ptactwa wodnego. Wędrówki wzdłuż szlaków turystycznych, które przecinają Roztoczański Park Narodowy (wikipedia.org/wiki/Roztocza%C5%84ski_Park_Narodowy), cieszą się od lat ogromną popularnością wśród gości. Przemierzając tutejsze trasy można nie tylko poznać urozmaicone ekosystemy, pełne niezwykłej fauny i flory, ale także zapoznać się z kulturą i tradycjami Podkarpacia, zwiedzić parę atrakcyjnych zabytków i przejść przez stare, drewniane wioski z urokliwymi kościółkami. Wędrówka tymi szlakami z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia, a ci, którzy raz wyjadą na Roztocze, będą tu nieraz jeszcze wracać. Część tras dostosowano także do potrzeb rowerzystów. Poza tym, w okolicach nie brak infrastruktury sportowej, w skład której wchodzą takie obiekty jak np. parki linowe, ośrodki paintballowe czy centra narciarskie. Poza tym, na terenach roztoczańskich organizuje się ciekawe gry terenowe, które łączą aktywny wypoczynek w grupie ze świetną zabawą i wyzwaniem intelektualnym.

Ci, którzy lubią spędzać wypoczynek w ruchu, powinni sobie wykupić właśnie tutaj wakacyjne noclegi (). Roztocze oferuje im wiele możliwości uprawiania sportów, poprzez kajakarstwo i kolarstwo, aż do wypraw pieszych lub rowerowych pięknymi szlakami, prowadzącymi przez czyste i urokliwe tereny.

Jedno przemyślenie nt. „Aktywny wypoczynek na Roztoczu”

Dodaj komentarz